• Deutsch
  • Čeština (Česká republika)
  • English (United Kingdom)
Nabídka
Palírna

Informace pro pěstitele

Dle zákona je pěstitelské pálení umožněno pouze osobám starším 18-ti let, kteří jsou vlastníky či nájemci pozemku (zahrady), či získali ovoce jako naturální plnění od zaměstnavatele (toto je nutno doložit).

Povezete-li k nám ovoce na pálení, vezměte s sebou občanský průkaz, bez tohoto dokladu s Vámi nemůžeme uzavřít smlouvu a poskytnout službu pěstitelského pálení.

Zákazník musí vyplnit prohlášení pěstitele, v němž se uvádí veškerá osobní data pěstitele, jakož i adresa zahrady a množství dovezeného ovoce. Tato ohláška se společně s účtem o vydání destilátu archivuje po dobu 10 let, jak stanovuje zákon o lihu a vyhláška o výrobě lihu.

Veškerá produkce lihu je zatížena vysokou spotřební daní, která je od 1.1.2020 322,50 Kč za 1 litr absolutního alkoholu (100%). Výhoda pěstitelského pálení je v tom, že destilát vyrobený touto cestou je státem zvýhodněný, tzn., že je na něj uvalena pouze poloviční spotřební daň než na ostatní druhy alkoholu.

Pokud si tedy pěstitel nechá vypálit destilát z vlastního ovoce v pěstitelské pálenici, odvede daň v podstatě poloviční – 161,25 Kč za 1 litr absolutního alkoholu. Odváděná daň je již započtena v ceně za pálení a celnímu úřadu ji za Vás platí pálenice.
POZOR - toto zvýhodnění je omezeno produkcí maximálně 30 litrů absolutního alkoholu (tj. např.: 60 litrů 50% pálenky) na domácnost – tj. stejné číslo popisné, stejný trvalý pobyt. Všechny osoby v dané domácnosti dohromady - nikoliv na jednu osobu. Tyto údaje se týkají vždy jedné sezony, tj. období od 1.7. do 30.6. následujícího roku.
Omezení je stanoveno §4, odst. 5 zákona č.: 61/1997 Sb. o lihu. Služba je určena pouze pro fyzické osoby a výsledný destilát se nesmí dále prodávat.

Celní správa sleduje velmi pečlivě pěstitelské pálení a upozorňujeme zákazníky, že za překročení povoleného množství vypáleného destilátu budete celním úřadem předvoláni k objasnění a množství destilátu nad stanovený limit Vám bude Celním úřadem dodaněn spolu s pokutou.

Novinky


Otevírací doba prodejny 5.7. a 6.7. 10.00 hod. - 16.00 hod.

Certifikáty
Rychlý kontakt

Zelená Bohdaneč s.r.o.
Bohdaneč 140, 285 25 (mapa)
Tel.:+420 604 700 703 - prodejna
Tel.:+420 739 539 858 - palírna
Email: kadlec@agnes.cz

Nahlédněte do naší prodejny

Prodejna AgnesProdejna v Bohdanči je výkladní skříní všech našich produktů, doplněných o regionální výrobky.

Vstoupit ...

Go to top